کریستیز با فروش ۱ بیلیون دلاری رکورد حراج‌های بین‌المللی دنیا در قرن بیست و یکم را شکست

0
154

راج کریستیز طی دو شب حراج هنرهای امپرسیونیستی و مدرن، حراج هنر پس از جنگ و معاصر و حراج آنلاین آثار سرامیکی پابلو موفق شد تا با ارائه ۱۰۵ اثر از هنرمندان طراز اول دنیا و همچنین ۹۰ اثر سرامیکی پابلو پیکاسو رکورد ۱ بیلیون دلار فروش را تجربه کنند و رکورد حراج‌های هنری در قرن بیست و یکم را بشکند.

این موسسه حراج‌ آثار هنری اعلام کرد؛ طی برپایی این حراج‌ها، علاوه بر ثبت رکورد فروش یک هنرمند در قید حیات که به جف کونز مجسمه‌ساز اختصاص پیدا کرده است، این حراج‌گذاری توانسته رکورد حراج‌های هنری در قرن بیست و یکم را نیز بشکند.

کریستیر در روز ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت‌ماه) حراج آثار امپرسیونیستی و مدرن را در نیویورک برگزار کرد که این حراج با فروش ۵۴ اثر از هنرمندان طراز اول تاریخ هنر به فروش کلی ۳۹۹٫۰۴۱٫۰۰۰ دلاری دست پیدا کرد. در این حراج که به گفته کارشاناسان هنری از تمامی هنرمندان برجسته هنر مدرن، آثاری درخشان ارائه شده بود اثر “پارچ و میوه‌ها” پل سزان با فروش ۵۹٫۲۹۵٫۰۰۰ دلار فروش رفت و توانست رکورد آثار این هنرمند را بشکند.

اما این موسسه در روز ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) در حراج هنر آثار پس از جنگ و معاصر با فروش مجسمه “خرگوش براق بادکنکی” جف کونز به قیمت ۹۱٫۰۷۵٫۰۰۰ رکورد فروش گران‌ترین اثر هنری یک هنرمند زنده را شکست و در این حراج با فروش ۵۱ اثر از هنرمندان نامدار معاصر جهان به فروش کلی ۵۳۸٫۹۷۱٫۷۵۰ دلار فروش دست پیدا کرد.

کریستیز همچنین طی یک هفته فروش آنلاین آثار سرامیکی پابلو پیکاسو از ۹ تا ۱۵ مه (۱۸ تا ۲۵ اردیبهشت)  توانست ۹۰ اثر کوچک ساخته شده به دست این هنرمند را به مبلغ ۱٫۵۷۵٫۵۰۰ دلار به فروش رساند تا طی سه حراج خود در نیویورک با فروش نزدیک به ۱ بیلیون دلار رکورد فروش حراج‌های بین‌المللی در قرن بیست و یکم را نیز جابجا کند.

 

سزان

اثر “پارچ و میوه‌ها” پل سزان با قیمت  ۵۹٫۲۹۵٫۰۰۰ دلار  در حراج آثار امپرسیونیستی و مدرن کریستیز فروش رفت

جف کونز

مجسمه “خرگوش براق بادکنکی” جف کونز به قیمت ۹۱٫۰۷۵٫۰۰۰ در حراج آثار پس از جنگ و معاصر کریستیز  فروش رفت

پیکاسو

.مجسمه سرامیکی زن ریش‌دار پابلو پیکاسو در حراج آثار آنلاین این هنرمند به قیمت ۱۱۲٫۵۰۰ دلار به فروش رسید

به نقل از هنر آنلاین

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید