نمایش موزیکال عروس مردگان

این اثر روایتی است از تفاوت های بین دنیای زندگان و مُردگان.عروس مرده در حقیقت بیانگر نگاه متفاوت تیم برتون به دنیای بی‌روح زندگان که در آن رنگ‌ها مرده و انسان‌ها بیمار و رنجورند و دچار روزمرگی و تزویرند و دنیای مردگان که مملو از شادی است و بر خلاف زندگان در حال عشق ورزیدن هستند.اجرای موزیکال عروس مردگان برای نخستین بار در ایران روی صحنه خواهد رفت.

0
193

نمایش «عروس مردگان» به کارگردانی امیدرضا سپهری و تهیه‌کنندگی مریم نراقی در هتل اسپیناس پالاس به روی صحنه می‌رود. محمد معتمد نیز به عنوان سرمایه گذار در این پروژه حضور دارد. میلاد مهدوی آهنگسازی قطعات موزیکال نمایش و ارکستر «ایستگاه» به رهبری مهدی نوروزی اجرای موسیقی این نمایش را به عهده دارد.
این نمایش اقتباسی از انیمیشن معروف «عروس مرده» به کارگردانی تیم برتون و مایک جانسون، محصول سال ۲۰۰۵ کمپانی برادران وارنر آمریکا است که برای کودکان و بزرگسالان مناسب خواهد بود.
انیمیشن «عروس مرده» که سال ٢٠٠۶ نامزد دریافت اسکار بهترین انیمیشن بود، روایتی است بین دنیای زندگان و مردگان. دنیای بی‌روح زندگان که در آن رنگ‌ها مرده و انسان‌ها بیمار و رنجورند و دچار روزمرگی و تزویرند و در عوض در دنیای مردگان همه شاد و مهربانند و محیطی با رنگ‌های شاد دارند و بر خلاف زندگان در حال عشق ورزیدن هستند.
نمایش «عروس مردگان» اردیبهشت ماه سال ٩٨ در هتل اسپیناس پالاس به روی صحنه می‌رود. امیدرضا سپهری که پیش‌تر نمایش‌های «ببخش سایمون جان»، «مهمانسرای دو دنیا»، «داستان یک عذرخواهی از اقای امانوئل» و… را به روی صحنه برده بود، طراح و کارگردان این نمایش است و مریم نراقی تهیه‌کنندگی این نمایش موزیکال را برعهده دارد.
‏‎میلاد کی‌مرام، ‏‎نازنین بیاتی، ‏‎شقایق دهقان، ‏‎مهران احمدی، ‏‎مهران امام بخش، ‏‎ناصر عاشوری، ‏‎علی عامل هاشمی، ‏‎محمد لهراسبی، فرناز توللی، مهران احمدی، امیر جعفری و نیکی کریمی از جله بازیگران این نمایش موزیکال هستند.
گفتنی است ارکستر «ایستگاه» به سرپرستی مهدی نوروزی سابقه همکاری با موزیسین بین‌المللی ریچارد کلایدرمن و همکاری با ناصر چشم‌آذر را در رزومه خود دارد.

عوامل این نمایش به شرح زیر است:

طراح و کارگردان: امیدرضا سپهری
تهیه کننده: مریم نراقی   سرمایه گذار: محمد معتمد
آهنگساز: میلاد مهدوی، ارکستر ایستگاه
بازیگران: 

      – میلاد کی‌ مرام: ویکتور
– نازنین بیاتی: اِمیلی
– شقایق دهقان: مَدْلین
– مهران احمدی: الْدِر گوتِنیک
– مهران امام بخش: فینیس اِوِرگِلت
– ناصر عاشوری: ویلیام وَندورت
– علی عامل هاشمی: میهیو
– محمد لهراسبی: پاستور گالز ولز
– فرناز توللی: نِل وَندورت

و
      – امیر جعفری: لٌرد بارکیس

با حضور
      – نیکی کریمی: ویٰکْتوریا


ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید